Wortal artykułów branżowych

Wortal artykułów branżowych

Inga Wróblewska 2022-06-26 0 komentarzy

Szamba betonowe w Lubelskim - komu zlecić?

Wpis

Kompostownik należy umieścić w zacienionym miejscu, z dala od domu oraz zwierząt gospodarskich. Warto ogrodzić wydzieloną przestrzeń, co zapobiegnie wizytom nieproszonych szkodników oraz roznoszeniu organicznych resztek po całej posesji. Dobrze jest też zapewnić swobodny dojazd do kompostownika, aby móc bezproblemowo przetransportować sfermentowaną masę na pole.

W przypadku szamba koszt jego założenia jest znacznie wyższy, przede wszystkim z uwagi na fakt, że konieczne jest wynajęcie profesjonalnej ekipy, która zadba o wykonanie poszczególnych elementów zbiornika oraz o jego posadowienie. Szambo montuje się zazwyczaj w niedalekiej odległości od domu, pod ziemią, dzięki czemu cała konstrukcja nie wpływa w żaden sposób na estetykę otoczenia. Warto jednak także zaplanować jego umiejscowienie w taki sposób, by ułatwić sobie wypompowanie zawartości i jej dalszy transport. Nie poleca się więc inwestowania w rozmaite nasadzenia wokół otworu zbiornika, które mogą utrudnić wywóz nawozu.

Obecnie coraz więcej gospodarstw rolnych decyduje się na szamba betonowe. W Lubelskim projekt zbiornika opowiadającego potrzebom klienta wraz z wykonaniem można zlecić kadrze firmy Fabeton. Sposób realizacji pracownicy przedstawiają na swojej stronie internetowej. Zapraszają do kontaktu zarówno osoby, które poszukują instalacji kanalizacyjnej na potrzeby niewielkiej rodziny, jak i zlecających, dla których przydomowe szambo to sposób na stały nawóz płynny, wykorzystywany jako naturalny użyźniacz.

Kadra zachęca też do zapoznania się z ofertą na inne, przydatne na każdym ekologicznym gospodarstwie rozwiązania. Obejmują one między innymi zbiorniki na deszczówkę, co pozwoli zminimalizować koszty nawaniania areału.

Skomentuj wpis